Aš do Aže

Bylo jaro a já se najednou v pátek rozhodl, že se mi chce jet do Aše. Na Ašsku jsem nebyl dlouho a předtím jsem tam byl ještě, když jsem popíjel a moc si toho nepamatuju. Jen to, že to tam je strašně hezký a zajímavý.

V ČB jsem si sedl na vlak do Plzně, přestoupil jsem, dojel do Chebu a pak osobáčkem do stanice Aš město. Hned po výstupu z vlaku jsem ucítil atmosféru západních Čech, neupravená německá architektura, dost často herny a vietnamské bary a večerky. Do penzionu Pavlík (myslím, že se tak jmenoval, ale na netu už není, takže asi už nefunguje) jsem dorazil za chvíli po asi 300 metrech. Ubytoval jsem se a vyrazil do města hledat restauraci s jídlem. Podle map toho moc nebylo, většinou nad ikonkou s vidličkou a nožem se objevil nápis Nguyen Hoa nebo něco tomu podobného a asi se jednalo o hernobar. Pak jsem narazil na asi dost vyhlášenou restauraci U Tří Lipanů. Bylo docela narváno a rušno, hodně lidí si dávalo páteční večeři nebo pivka. Pak jsem vyrazil zpět do penzionu spát, vzal jsem to přes blízkej les chroštím, ale dorazil jsem v pohodě.

Druhý den jsem vstal do hezkého jarního svěžího rána. Vyrazil jsem sluncem prozářeným městem, kolem ohromných německých vil až k turistické stezce vedoucí k rozhledně Háj u Aše. Tam jsem dorazil asi 08:45 a bylo ještě až do devíti zavřeno. Během pár minut ale přijela motorka s chlapem, chlap odemknul rozhlednu a zase odjel. Vyšel jsem nahoru a sám jsem asi půl hodiny pozoroval nádhernou jarní krajinu Ašska. Vzpomínám si ale, že už v polovině května bylo ten den pěkný vedro. To jsem ještě netušil, jak horké léto nás tenhle rok čeká.

Dál jsem kolem sjezdovek pokračoval k hezké malé přehradě uprostřed lesů Bílý Halštrov a pak kolem stejnojmenného potoka do vesnice Dolní Paseky s minerálním pramenem. Pak jsem zjistil, že po cestě, pokud budu pokračovat dál do Německa a někam na vlak, nepotkám žádnou restauraci a jídlo jsem skoro neměl. V Německu to bylo nejisté, nejspíš bych narazil na problém s placením nebo by bylo vše zavřené. Proto jsem na konci Dolních Pasek vyrazil po žluté trase dlouhou rovnou cestou do kopce směr zpět do Aše.

Kolem hřbitova jsem dorazil na předměstské sídliště a na oběd opět k Třem Lipanům. Pak už jsem jen došel městem kolem hotelu Goethe, kde jsem před lety jednu noc spal, k nádraží Aš. Tam jsem vlezl do vlaku, dojel do Františkových Lázní kde čekalo pendolino do Bohumína. S ním jsem bez příplatku dojel do Plzně a dál rychlíkem do ČB.

Nejlepší příspěvky
Příspěvky se připravují
Zůstaňte s námi...
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Zatím žádné tagy
Následujte nás
  • Facebook Basic Square

Michael Nosek

fotografie

0
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

© 2017-2019 by Michael Nosek. Vytvořeno pomocí Wix.com