Krkonoše mezi koncertama

V pátek 20. 10. 2017 nás s kapelou čekal koncert v Kutné Hoře. Vydal jsem se tentokrát normálně autem s kapelou. V Kutné Hoře jsme zajeli do penzionu Sedlec, kde jsem se ubytoval ve smradlavé ubytovně. Ale zažil jsem o dost horší. Ale tak co bych měl čekat ve světovém městě Kutná Hora za 400 Kč?

Po koncertě začalo pršet a já jsem se vydal od klubu směrem k ubytování přes historické náměstí, kde jsem si koupil jídlo v pátečně nočně otevřeném kebabu, došel jsem k trati a vzal jsem to nejjednodušší možnou cestou po kolejích až k penzionu u hlavního nádraží, které je asi 4 km za městem. Procházel jsem kolem známé výrobny cigaret, kde pracovníci v noci kouřili na zadních rampách.

Ráno jsem se probudil už dřív, kolem šesté hodiny, takže jsem moc naspáno neměl. Vlakem jsem měl jet až v osm přes Kolín, Pardubice a Dvůr Králové nad Labem a dál busem směr Velká Úpa. Našel jsem si však dřívější spojení přes Kolín, Pardubice, Hradec Králové a busem směr Velká Úpa. Koupil jsem si jízdenku s místenkou na bus přes mobil a vyrazil jsem na temné nádraží, kde jsem se ocitl úplně sám. Docela mě překvapilo, v jakém stavu nádraží je, když tam denně vystupuje tisíce turistů z celého světa a navíc musej přestoupit na motoráček, který má ještě u nádraží úvrať a až potom dojedou do historického centra :).

Pak dorazil motoráček právě od Kutné Hory města a na nástupišti se objevilo asi 100 lidí většinou unavených po páteční noci. V Kolíně jsem si sednul do rychlíku směr Luhačovice a poseděl jsem si u záchodů, protože mi přestala platit jízdenka na 1. třídu a na jednu zastávku jsem si doplácet nechtěl. V Pardubicích jsem si dal v nádražce snídani, která mě tížila v břiše potom celej den. Nic moc hospoda.

Dojel jsem spěšňákem do Hradce, došel jsem k novému autobusovému terminálu a tam našel nástupiště s jiným časem odjezdu než byl na Idosu. Pak přisupěl soukromník s busem, kde bylo tužkou na kartónu napsáno Praha - Hradec - Pec. Přitom bus jel až na Pomezní boudy, .. to asi soukromník zapomněl. Pak asi deset minut po odjezdu jsme pořád stáli a řidič přišel s tím, že musí zajet ještě do Kuksu, protože kolega zapomněl odemčenej jinej autobus a on že ho musí zamknout. Tak se jelo do Kuksu, bus tam opravdu stál a zamčení trvalo dalších 15 minut. Paní v buse už ujížděl přípoj v Trutnově a nikdo to neřešil. Ani to nemá řešení a je to chyba tohodle systému. Každej soukromník může podnikat v autobusové dopravě, na přípoje se nedbá.. ani na bus - bus, natož bus - vlak. Bohužel tohle se tady v tý zemi bude asi řešit ještě hodně dlouho. Asi 35 minut zpožděný jsem konečně vystoupil ve Velké Úpě. Všude rodinky s dětma ve směšném funkčním oblečení a s kolama a řvoucí po ulicích. Chtěl jsem si dát jídlo, ale po vyčerpávající cestě busem jsem vypadnul hned pryč od lidí, od silnic, od všeho.. do lesa a do hor. Počasí bylo nic moc.. šedo. Tak jsem fotil jenom potoky a vodopády. Nikoho jsem téměř nepotkával, konečně nastal podzim a žádné turisti, žádné rozeřvané rodinky. Ticho, zvířata, čerstvej podzimní vítr a čistej vzduch.

Vyšel jsem kolem Javořích vodopádů na rozcestí Pod Kolínskou boudou a dal jsem se dolů do údolí Čisté a tam jsem se rozhodl, že už nebudu podle plánu stoupat znovu asi 150 výškových metrů, ale vezmu to dolů do Černého Dolu, do Lánova a směr Podhůří, kde se konal náš další koncert. V Černém Dole jsem byl docela naštvanej, když podle mapy vedla kolem vápenného dolu silnice, ale ve skutečnosti jsem se tam do kopce doplazil a zjistil jsem, že celej důl je obšancovanej kamerama a projít po silnici nejde a já jsem to musel dost složitě a zdlouhavě obcházet. Konečně jsem se dostal na louky za Černým Dolem a udělalo se večerní slunce a vznikly ještě krásné večerní fotky. Pak jsem došel do Prostředního Lánova, zapnul jsem poprvé v životě turistickou navigaci a chtěl jsem jít po loukách a cestách směr Podhůří. Ale opět cesta končila u někoho na obšancované zahradě. Bohužel nastává pořád víc a víc "americká" doba, kdy vše v krajině bude oplocené a pokud tam vstoupíte, budou Vás chtít majitelé zastřelit. Naštěstí to není ještě tak drsné a já jsem narazil na pána u baráku a ten mi dovolil projít přes jeho pozemek. Jinak bych asi koncert nestihnul. Začínalo to být docela těsný s časem. Nakonec jsem však po dvaceti km dorazil přes louky, pole, les a zahrádkážskou kolonii až do Podhůří a podle kapely SPS hrající před náma poznal, kde se nachází místo koncertu. Převlíkl jsem se a za dvacet minut jsem už místo v lese stál na pódiu v ohromném sále, kde pode mnou bylo asi tisíc povětšinou opilých punkáčů a punkerek :).

Nejlepší příspěvky
Příspěvky se připravují
Zůstaňte s námi...
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Zatím žádné tagy
Následujte nás
  • Facebook Basic Square

Michael Nosek

fotografie

0
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

© 2017-2019 by Michael Nosek. Vytvořeno pomocí Wix.com