Krkonoše mezi koncertama

26/10/2017

V pátek 20. 10. 2017 nás s kapelou čekal koncert v Kutné Hoře. Vydal jsem se tentokrát normálně autem s kapelou. V Kutné Hoře jsme zajeli do penzionu Sedlec, kde jsem se ubytoval ve smradlavé ubytovně. Ale zažil jsem o dost horší. Ale tak co bych měl čekat ve světovém městě Kutná Hora za 400 Kč?

Po koncertě začalo pršet a já jsem se vydal od klubu směrem k ubytování přes historické náměstí, kde jsem si koupil jídlo v pátečně nočně otevřeném kebabu, došel jsem k trati a vzal jsem to nejjednodušší možnou cestou po kolejích až k penzionu u hlavního nádraží, které je asi 4 km za městem. Procházel jsem kolem známé výrobny cigaret, kde pracovníci v noci kouřili na zadních rampách.

Ráno jsem se probudil už dřív, kolem šesté hodiny, takže jsem moc naspáno neměl. Vlakem jsem měl jet až v osm přes Kolín, Pardubice a Dvůr Králové nad Labem a dál busem směr Velká Úpa. Našel jsem si však dřívější spojení přes Kolín, Pardubice, Hradec Králové a busem směr Velká Úpa. Koupil jsem si jízdenku s místenkou na bus přes mobil a vyrazil jsem na temné nádraží, kde jsem se ocitl úplně sám. Docela mě překvapilo, v jakém stavu nádraží je, když tam denně vystupuje tisíce turistů z celého světa a navíc musej přestoupit na motoráček, který má ještě u nádraží úvrať a až potom dojedou do historického centra :).

Pak dorazil motoráček právě od Kutné Hory města a na nástupišti se objevilo asi 100 lidí většinou unavených po páteční noci. V Kolíně jsem si sednul do rychlíku směr Luhačovice a poseděl jsem si u záchodů, protože mi přestala platit jízdenka na 1. třídu a na jednu zastávku jsem si doplácet nechtěl. V Pardubicích jsem si dal v nádražce snídani, která mě tížila v břiše potom celej den. Nic moc hospoda.

Dojel jsem spěšňákem do Hradce, došel jsem k novému autobusovému terminálu a tam našel nástupiště s jiným časem odjezdu než byl na Idosu. Pak přisupěl soukromník s busem, kde bylo tužkou na kartónu napsáno Praha - Hradec - Pec. Přitom bus jel až na Pomezní boudy, .. to asi soukromník zapomněl. Pak asi deset minut po odjezdu jsme pořád stáli a řidič přišel s tím, že musí zajet ještě do Kuksu, protože kolega zapomněl odemčenej jinej autobus a on že ho musí zamknout. Tak se jelo do Kuksu, bus tam opravdu stál a zamčení trvalo dalších 15 minut. Paní v buse už ujížděl přípoj v Trutnově a nikdo to neřešil. Ani to nemá řešení a je to chyba tohodle systému. Každej soukromník může podnikat v autobusové dopravě, na přípoje se nedbá.. ani na bus - bus, natož bus - vlak. Bohužel tohle se tady v tý zemi bude asi řešit ještě hodně dlouho. Asi 35 minut zpožděný jsem konečně vystoupil ve Velké Úpě. Všude rodinky s dětma ve směšném funkčním oblečení a s kolama a řvoucí po ulicích. Chtěl jsem si dát jídlo, ale po vyčerpávající cestě busem jsem vypadnul hned pryč od lidí, od silnic, od všeho.. do lesa a do hor. Počasí bylo nic moc.. šedo. Tak jsem fotil jenom potoky a vodopády. Nikoho jsem téměř nepotkával, konečně nastal podzim a žádné turisti, žádné rozeřvané rodinky. Ticho, zvířata, čerstvej podzimní vítr a čistej vzduch.

Vyšel jsem kolem Javořích vodopádů na rozcestí Pod Kolínskou boudou a dal jsem se dolů do údolí Čisté a tam jsem se rozhodl, že už nebudu podle plánu stoupat znovu asi 150 výškových metrů, ale vezmu to dolů do Černého Dolu, do Lánova a směr Podhůří, kde se konal náš další koncert. V Černém Dole jsem byl docela naštvanej, když podle mapy vedla kolem vápenného dolu silnice, ale ve skutečnosti jsem se tam do kopce doplazil a zjistil jsem, že celej důl je obšancovanej kamerama a projít po silnici nejde a já jsem to musel dost složitě a zdlouhavě obcházet. Konečně jsem se dostal na louky za Černým Dolem a udělalo se večerní slunce a vznikly ještě krásné večerní fotky. Pak jsem došel do Prostředního Lánova, zapnul jsem poprvé v životě turistickou navigaci a chtěl jsem jít po loukách a cestách směr Podhůří. Ale opět cesta končila u někoho na obšancované zahradě. Bohužel nastává pořád víc a víc "americká" doba, kdy vše v krajině bude oplocené a pokud tam vstoupíte, budou Vás chtít majitelé zastřelit. Naštěstí to není ještě tak drsné a já jsem narazil na pána u baráku a ten mi dovolil projít přes jeho pozemek. Jinak bych asi koncert nestihnul. Začínalo to být docela těsný s časem. Nakonec jsem však po dvaceti km dorazil přes louky, pole, les a zahrádkážskou kolonii až do Podhůří a podle kapely SPS hrající před náma poznal, kde se nachází místo koncertu. Převlíkl jsem se a za dvacet minut jsem už místo v lese stál na pódiu v ohromném sále, kde pode mnou bylo asi tisíc povětšinou opilých punkáčů a punkerek :).

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Nejlepší příspěvky

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Nejnovější příspěvky

June 25, 2020

October 2, 2018

Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Následujte nás
  • Facebook Basic Square

Michael Nosek

fotografie

0

© 2017-2019 by Michael Nosek. Vytvořeno pomocí Wix.com

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon